بازسازی کامل فک با کمک ایمپلنت

بازسازی کامل فک با کمک ایمپلنت

هنگامی که فرد به دلیل مشکلات سلامت دهان و دندان یا آسیب تعداد زیادی از دندان های خود را از دست داده و لبخند او به طور قابل توجهی آسیب دیده است، بازسازی کامل دهان این امکان را می دهد که قدرت، سلامت و عملکرد لبخند بازسازی شود.

دندانپزشکان به بیماران توصیه می کنند که از دست دادن دندان را با ایمپلنت دندان برطرف کنند.

ایمپلنت های دندانی امکان جایگزینی تاج و ریشه دندان ها را فراهم می کنند. ایمپلنت دندان تنها گزینه ای است که بافت استخوانی فک سالم را حفظ می کند.

در اینجا، بازسازی کامل دهان با ایمپلنت های دندانی، همراه با مراحل درمان را مورد بحث قرار می دهیم تا به بیماران ایده ای در مورد آنچه از این روش در مرکز ایمپلنت دندان دکتر گشاده رو انتظار دارند را بدهیم.

مرحله اول: آماده سازی

implant
بازسازی کل دهان با ایمپلنت توسط دکتر عزیز گشاده رو

قبل از بازسازی کامل فک با کمک ایمپلنت دندان، دندانپزشک تعیین می کند که آیا بیمار کاندید ایده آلی برای درمان است یا خیر.

به هر حال هنگامی که فرد تعداد زیادی از دندان های خود را از دست داده است به احتمال زیاد مشکلی در سلامت دهان و دندان ها وجود داشته است که ممکن است شامل پوسیدگی دندان، بیماری لثه یا تخریب استخوان فک باشد.

اگر چه بیمار قبل از دریافت ایمپلنت دندان باید از سلامت دهان و دندان خوبی برخوردار باشد، اما این شرایط به طور خودکار بیمار را از درمان محروم نمی کند. با رفع این مشکلات می توان بیمار را برای کاشت دندان آماده کرد.

روند آماده شدن برای ایمپلنت دندان به نیازهای منحصر به فرد هر بیمار بستگی دارد و ممکن است شامل درمان های ترمیمی، درمان پریودنتال یا پیوند استخوان برای تقویت فک باشد.

بیشتر بخوانید در مورد:  روکشهای زیبایی

هنگامی که بیمار برای انجام درمان ایمپلنت دندان آماده شد، دندانپزشک برنامه درمانی را برای او مشخص می کند. سپس با استفاده از قالب گیری و یا تصویر برداری دیجیتالی از دهان، تعداد ایمپلنت مورد نیاز برای بازسازی کامل فک مشخص خواهد شد.

بسته به شرایط فرد می توان از 2 تا 8 ایمپلنت به عنوان پایه پروتز هر فک استفاده کرد. محل قرارگیری ایمپلنت ها به گونه ای ترسیم می شود که به طور کامل از ترمیم های دندانی که بعداً در درمان قرار خواهند گرفت، پشتیبانی کنند.

مرحله دوم: انجام جراحی

مرحله دوم درمان بازسازی کامل فک، قرار دادن پایه ایمپلنت های دندانی با جراحی در فک است. این پایه ها پیچ های کوچک تیتانیومی یا سرامیکی هستند. این کار در مطب انجام می شود.

در این مرحله علاوه بر بی حسی ممکن است برای بیماران از آرامبخشی استفاده شود تا اطمینان حاصل شود که در طول درمان کاملاً راحت هستند.

یک سوراخ کوچک در خط لثه بالای محل هر ایمپلنت دندان ایجاد می شود و ایمپلنت در استخوان فک قرار می گیرد. هنگامی که ایمپلنت ها در جای خود قرار گرفتند، برش ها بسته می شوند و بهبودی شروع می شود.

مدت زمان بهبودی و جوش خوردن این پایه های ایمپلنت چهار تا شش ماه طول می کشد. در طول این مدت، ایمپلنت های دندانی با بافت های طبیعی فک در فرآیندی به نام استئو اینتگریشن (osseointegration) ترکیب می شوند.

برای دیدن فیلم کامل عمل جراحی کاشت ایمپلنت دندان روی لینک کلیک کنید .

مرحله سوم: قرار دادن ترمیم

مرحله نهایی درمان ایمپلنت دندان، قرار دادن پروتز های کامل است. این ترمیم ها به پایه های فلزی کوچکی که بالای ایمپلنت دندان قرار گرفته و از خط لثه بیرون زده (اباتمنت) می چسبد.

بیشتر بخوانید در مورد:  انواع ایمپلنت دندان

هنگامی که آن ها در جای خود قرار گرفتند، درست مانند دندان های طبیعی عمل می کنند. آن ها عملکرد های دهان را بازیابی می کنند، ظاهر لبخند را بهبود می بخشند و قدرت دهان را افزایش می دهند.

implantlaminate2
بازسازی کامل فک با کمک ایمپلنت توسط دکتر عزیز گشاده رو

مرکز تخصصی ایمپلنت دکتر عزیز گشاده رو:

در مرکز ما درمانهای فوق تخصصی ایمپلنت دندان مثل ایمپلنت فوری ، بازسازی های سه بعدی استخوان فک ، ایمپلنت دیجیتالی، ایمپلنت فوری یکروزه ، سینوس لیفت با استفاده از بهترین برندهای ایمپلنت دنیا ، و مواد درجه یک پودر استخوان انجام میشود.

دکتر عزیز گشاده رو ، متخصص ایمپلنت و پروتزهای دندانی هستند و استاد دانشگاه شهید بهشتی تهران( بهترین دانشکده دندانپزشکی ایران) میباشد.دکتر عزیز گشاده رو رتبه اول بورد تخصصی کشور هم در بخش عملی و هم بخش کتبی میباشد.

در مرکز تخصصی ایمپلنت دکتر عزیز گشاده رو بهترین برندهای ایمپلنت دنیا در سریعترین زمان ، بدون درد و بدون خونریزی انجام میشود.

‏با توجه به رزومه و سابقه کاری و علمی دکتر عزیز گشاده رو که سابقه بیش از 2۰۰۰۰ درمان موفق ایمپلنت را دارند، به جرات میتوان ایشان را بهترین متخصص ایمپلنت تهران نامید.

مقالات و دانستنیها

رضایت بیمار از درمان ایمپلنت

معجزه ایمپلنت _ رضایت بیمار از درمان دکتر عزیز گشاده رو در مرکز ما درمانهای فوق تخصصی ایمپلنت دندان مثل ایمپلنت فوری ، بازسازی های سه بعدی استخوان فک

ادامه مطلب »
تماس با شما – مشاوره رایگان

تیم تخصصی دکتر گشاده رو با شما تماس خواهد گرفت.

نمونه کارها