فهرست مطالب

روکش های زیبایی

روکش دندان چیست؟

روکش های دندانی پوسته های نازک و سفارشی هستند که روی دندان ها قرار می‌گیرند تا ظاهر آن ها را بهبود بخشند و لبخندی خیره کننده را به افراد هدیه دهند.

علیرغم این واقعیت که روکش ها می توانند ساختار، رنگ، اندازه و عملکرد دندان را تغییر دهند، اما عمدتاً به عنوان روش های دندانپزشکی زیبایی در نظر گرفته می شوند.

امروزه انواع مختلفی از روکش های دندانی توسط دندانپزشکان برای بیماران استفاده می شود. عوامل متعددی از جمله بودجه فرد، سلامت دندان ها و سطح راحتی مورد انتظار فرد در انتخاب روکش تأثیر می گذارد.

افرادی که از نمای بیرونی دندان خود رضایت ندارند، ترجیح می دهند که از روکش های دندانی برای زیبایی ظاهری دندان خود استفاده کنند.

کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان یک نوع مواد ترمیم کننده دندان است که از آن برای ترمیم کردن یا زیبا کردن دندانها استفاده میشود. مثلا اگر دندان جلویی تان کمی پوسیدگی دارد و میخواهید آن را پرکنید اما نمیخواهید هر کسی شما را میبیند متوجه پر کردگی دندانتان شود، با کامپوزیت میتوانید پر کردگی همرنگ دندان داشته باشید تا زیبایی دندان حفظ شود. اما شاید یکی از پرطرفدارترین کاربردهای کامپوزیت را بتوان سفید کردن دندانها عنوان کرد.

ونیر کامپوزیت

ونیر چیست؟

ونیر های دندانی، پوسته های نازک هم رنگ دندان هستند که به سطح جلویی دندان متصل می شوند تا ظاهر آن را بهتر کنند. آن ها اغلب از مواد پرسلنی یا رزین کامپوزیتی ساخته شده اند و بطور دائمی به دندان های شما متصل می شوند.

ونیر ها برای درمان انواع مشکلات زیبایی، از جمله دندان های لب پر شده، شکسته، تغییر رنگ یافته یا کوچکتر از حد معمول استفاده می شوند.

برخی از افراد فقط از یک ونیر برای دندان شکسته یا لب پر شده خود استفاده می کنند، اما در موارد زیادی فرد از شش تا هشت ونیر برای ایجاد لبخندی متقارن استفاده می کند. عموماً برای هشت دندان جلویی فک بالا از ونیر استفاده می شود.

photo 2024 03 11 10 42 54

نمونه درمان های دکتر عزیز گشاده رو

laminate seramiki2

لمینت سرامیکی و انواع مختلف آنها

لبخند زیبا و جذاب در ارتباطات ما با دیگران و ایجاد حس پذیرش و محبوبیت در نگاه اول بسیار موثر است و لمینت سرامیکی دندان “dental ceramic laminate”راهکاری بسیار عالی برای تحقق بخشیدن به این لبخند است.

لمینت های سرامیکی علاوه بر ایجاد ظاهری زیبا و گیرا می توانند بسیاری از مشکلات دندان را برطرف کنند و باعث ترمیم هرچه بهتر دندان ها شوند. برای مثال اصلاح طرح لبخند ، دندان های ترک خورده یا شکسته و یا لب پرشده از جمله مواردی هستند که با استفاده از لمینت های سرامیکی به خوبی برطرف می شوند.

طراحی لبخند با لمینیت های سرامیکی

ویدئو بعد از شکستن یا افتادن لمینیت چکار کنیم

سوالات متداول

عمر مفید روکش های زیبایی دندان چه مدت است؟

عمر مفید روکش های زیبایی دندان متناسب با نوع روکش، مواد استفاده شده، بافت دهان و سطح مراقبت و تمیزی دندان هاست. به طور کلی، معمولاً روکش های زیبایی دندان می‌توانند بین ۵ تا ۱۵ سال دوام کنند. با این حال، نیاز به تعمیر و تعویض ممکن است در زمان‌های دیگری نیز بوجود آید.

در صورت بروز خراش یا خرابی در روکش های زیبایی دندان، می توان آنها را ترمیم کرد. اما بستگی به نوع و مواد استفاده شده در روکش دارد و برخی از حالت‌ها ممکن است نیاز به تعویض کامل روکش داشته باشد.

روکش های زیبایی دندان نیاز به مراقبت و بهداشت دندانی منظم دارند. این شامل شستشوی دهان منظم، استفاده از مسواک نرم و خمیردندان مناسب است. همچنین، از خوردن غذاهای سخت و مضری که ممکن است روکش را خراب کنند، خودداری کنید.

برخی از روکش های زیبایی دندان نیز می توانند مقاومت بالا نسبت به فشار داشته باشند. با این حال، بهتر است از خوردن غذاهایی که ممکن است روکش را خراب کنند اجتناب کنید. از جمله غذاهای سفت، قوی، له شده یا قیچی کننده.

به طور کلی، انجام ونیر کامپوزیت در دوران بارداری به دلیل تغییرات هورمونی و احتمال خونریزی لثه، توصیه نمی شود. بهتر است انجام ونیر تا بعد از زایمان و اتمام دوران شیردهی به تعویق بیفتد.

اگر بهداشت دهان و دندان به درستی رعایت نشود، ممکن است پلاک و جرم در اطراف ونیرها جمع شده و باعث التهاب و عفونت لثه شود. به همین دلیل، مسواک زدن و نخ دندان کشیدن به طور مرتب بعد از انجام ونیر کامپوزیت بسیار مهم است.

photo 2023 07 22 16 19 50

مرکز تخصصی دندانپزشکی زیبایی دکتر عزیز گشاده رو:

در مرکز دندانپزشکی دکتر گشاده رو انواع لمینت های سرامیکی از جمله لمینت های سرامیکی بدون تراش و سایر خدمات درمانی و زیبایی دندان با مواد درجه یک و حسن انجام کار در سریعترین زمان ممکن ، بدون درد و بدون خونریزی انجام میشود.

دکتر عزیز گشاده رو استاد دانشگاه و عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی( بهترین دانشکده دندانپزشکی ایران) میباشد. ایشان همچنین رتبه اول بورد تخصصی کشور هم در بخش عملی و هم بخش کتبی را کسب کرده اند.

‏ تیم تخصصی دندانپزشکی ما آماده ی ارایه ی لبخندی زیبا و دندان هایی سالم به شما مراجعه کنندگان عزیز است. اگر می خواهید لبخندتان را به چیزی که همیشه تصور می کردید تبدیل کنید با ما در ارتباط باشید.

شماره تماس :

  ۰۲۱-۲۶۶۰۶۱۵۷   _   ۰۹۱۲۰۴۱۱۳۹۹  _  ۰۲۱-۲۶۶۰۶۵۳۱

Untitled48 3

دکتر عزیز گشاده رو متخصص ایمپلنت و دندانپزشکی زیبایی استاد مدرس دوره ها و دهها کارگاه آموزشی ” لمینیت و رستوریشن های سرامیکی ” به دندانپزشکان گرامی در سراسر کشور می باشند .

تماس با شما – مشاوره رایگان

تیم تخصصی دکتر گشاده رو با شما تماس خواهد گرفت.

نمونه کارها