ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری

اگر میخواهید فورا صاحب دندان ایمپلنتی شوید باید برای کاشت ایمپلنت فوری اقدام کنید. در کاشت ایمپلنت فوری، ابتدا باید شرایط شما ارزیابی شود تا دکتر مطمئن شود این روش برای شما مناسب است.در کاشت ایمپلنت فوری بر خلاف درمان معمول ایمپلنت که چندین جلسه طول می کشد، طی یک جلسه به اتمام می رسد. برای کاشت ایمپلنت فوری دندان، ابتدا باید شرایط شما ارزیابی شود تا از مناسب بودن این روش درمانی برای شما اطمینان حاصل شود و سپس مراحل آماده سازی برای درمان انجام شود. در روش کاشت ایمپلنت فوری، در همان جلسه پایه ایمپلنت جایگذاری می شود و روی آن روکش دندان نصب میشود، بنابراین دیگر جای دندان خالی نخواهد ماند.

ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری / ایمپلنت یک روزه

اگر یکی از دندان های جلویی شما آسیب دیده و مجبور به کشیدن آن هستید و قصد دارید سریعاً برای آن جایگزینی داشته باشید می توانید برای کاشت ایمپلنت فوری یا یک روزه اقدام کنید.

در این روش معمولاً در همان روز کشیدن دندان، ایمپلنت در استخوان فک کاشته می شود و روکش موقت بر روی آن نصب می شود. البته قابل ذکر است که در کاشت ایمپلنت فوری، ابتدا باید شرایط ارزیابی شود تا دندانپزشک مطمئن شود این روش برای شما مناسب است.

روش کاشت ایمپلنت فوری   immediate implants service

 

پانچ لثه برای ایمپلنت

 

برای  شروع درمان کاشت ایمپلنت فوری دندان، باید از دهان تصویر برداری انجام شود و وضعیت استخوان فک و دندان های بیمار توسط دندانپزشک متخصص مورد بررسی قرار گیرد.

در صورتی که استخوان فک نازک نبوده و تحلیل نرفته باشد و استخوان کافی برای پشتیبانی از ایمپلنت وجود داشته باشد، پایه ایمپلنت در استخوان قرار داده می شود. در این شرایط با استفاده از اباتمنت روکش موقتی بر روی آن نصب می شود تا ظاهر فرد زیبا بماند. البته معمولاً روکش کمی کوتاهتر از دندان های کناری است تا فشار زیادی به پایه ایمپلنت وارد نشود. پس از گذراندن زمان بهبودی این روکش موقت برداشته شده و روکش دائم جایگزین آن می شود.

هزینه ایمپلنت فوری

هزینه نهایی ایمپلنت فوری برای افراد مختلف متفاوت است. در جلسه مشاوره قبل از درمان دندانپزشک برآیندی از هزینه های بی حسی یا بیهوشی، کشیدن دندان، جراحی کاشت ایمپلنت فوری، تصویر برداری، آزمایش ها و داروهای مصرفی، انجام داده و شما را مطلع می کند.

نمونه درمان های دکتر گشاده رو

بازسازی کل دندانهای فک بالا با ایمپلنت دکتر عزیز گشاده رو معجزه ایمپلنت

 

بازسازی کل دندانهای فک بالا و پایین با ایمپلنت و روکش های تمام سرامیکی دکتر عزیز گشاده رو معجزه ایمپلنت 4 1

 

kasht dandane tabiei

انجام “ایمپلنت یک روزه” در مرکز دکتر گشاده رو

اکثر درمان های ایمپلنت و از جمله ایمپلنت فوری، در مرکز تخصصی ایمپلنت دکتر گشاده رو انجام می شود. در روش درمانی ایمپلنت دکتر گشاده رو،  همزمان با کشیدن ریشه دندان، ایمپلنت جایگذاری می شود و در مواردی که شرایط مناسب باشد در همان جلسه اول درمان، روکش موقت به بیمار داده می شود.

چرا مرکز دکتر گشاده رو؟

این مرکز با داشتن بهترین متخصصین با سابقه دندانپزشکی، متخصص ایمپلنت، متخصص ارتودنسی و اساتید دانشگاه شهر تهران توانسته است درمان های دندانپزشکی را با هزینه مناسب، به شما عزیزان هدیه دهد. هدف ما در این مرکز انجام کلیه درمان های تخصصی دندانپزشکی در یک محل واحد می باشد.

دکتر عزیز گشاده رو

 ‎ دکتر عزیز گشاده رو  متخصص پروتزهای دندانی، ایمپلنت و زیبایی، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی،رتبه اول بورد تخصصی کشور ِ تا کنون بیش از 20.000 کیس موفق ایمپلنت برای هموطنان ایرانی و خارجی انجام داده اند.
با توجه به تجارب و نمونه های های موفق و شگفت انگیز دکتر عزیز گشاده رو بی شک ایشان را  معجزه گر ایمپلنت دندان نامید.

 مطالب این وب سایت توسط متخصصین و اساتید برتر دانشکده دندانپزشکی نگارش شده است و در برگیرنده اطلاعات کامل و قابل استناد علم دندانپزشکی می باشد.

سوالات متداول در مورد ایمپلنت فوری

1-  آیا ایمپلنت فوری برای همه مناسب است؟

ایمپلنت فوری برای افرادی مناسب است که دارای عملکرد لثه و استخوان سالم هستند و به علاوه دسترسی به پزشک یا دندانپزشک در طول روز را دارند. با این حال، برخی عوامل ممکن است ایمپلنت فوری را غیرمناسب کنند، مثل مشکلات لثه‌ای شدید، نامناسب بودن ساختمان استخوان، عدم توانایی در تحمل جراحی لثه، یا سابقه بیماری‌های خاصی مثل دیابت نشان می‌دهند.

2- چقدر طول می‌کشد تا دندان جدید به صورت پایدار قرار گیرد؟

مدت زمان لازم برای قرارگیری دندان جدید و استقرار آن به صورت پایدار ممکن است در حدود چند ماه طول بکشد. این مدت زمان ممکن است بسته به شرایط دقیق هر فرد متغیر باشد. پزشک یا دندانپزشک شما می‌تواند بر اساس وضعیت خاص شما، به شما توضیح دهد که چه مدت زمانی لازم است.

3-  آیا ایمپلنت فوری را میتوان برای تمام دندان ها انجام داد؟

بله، ایمپلنت فوری می‌تواند برای تمام دندان ها ، از جمله دندان‌های جلو و عقب، انجام شود. اما در برخی موارد خاص ممکن است برای انجام ایمپلنت فوری نیاز به داشتن فضای کافی و شرایط لازم در دهان باشد.

4- آیا ایمپلنت فوری تنها یک راه حل موقت است؟

ایمپلنت فوری به عنوان یک راه حل موقت برای جایگزینی دندان عمل می‌کند. این روش به شما امکان می‌دهد تا در حین انتظار برای قرار گیری دندان دائمی، بدون داشتن  دندان به خوبی بخندید، بگویید و غذا بخورید. با این حال، در نهایت هدف اصلی ایمپلنت فوری این است که یک دندان دائمی جایگزین شود.

5- آیا پس از قرارگیری ایمپلنت فوری نیاز به مراقبت خاصی داریم؟

بله، پس از قرارگیری ایمپلنت فوری، مراقبت صحیح لازم است. شامل بهداشت دهانی منظم با استفاده از مسواک و نخ دندان، مصرف غذاهای نرم در مرحله اول، پرهیز از مکیدن غذاهای سفت و ایستاده و رعایت نکاتی که توسط پزشک یا دندانپزشک شما توصیه می‌شود، می‌شود.

6- آیا ایمپلنت فوری در صورت شکستن یا آسیب دیدن قابل تعمیر است؟

بسته به شکل و میزان آسیب، امکان تعمیر ایمپلنت فوری وجود دارد. در برخی موارد ممکن است بتوان بخشی از ساختار ایمپلنت را ترمیم کرد. اما در موارد شدیدتر، لازم است که ایمپلنت فوری جایگزین شود.

مقالات و دانستنیها

تماس با شما – مشاوره رایگان

تیم تخصصی دکتر گشاده رو با شما تماس خواهد گرفت.

نمونه کارها