دندانپزشک زیبایی کیست و معیار های بهترین دندانپزشک زیبایی چیست؟

دندانپزشک زیبایی کیست و معیار های بهترین دندانپزشک زیبایی چیست؟

دندانپزشک زیبایی کیست و معیار های بهترین دندانپزشک زیبایی چیست

دندانپزشک زیبایی یک متخصص دندانپزشک ترمیمی است که با داشتن دانش و مهارت زیاد به ایجاد توازن و زیبایی دندان ها در جهت هرچه زیبا تر شدن و طبیعی جلوه کردن آنها می پردازد.

دندانپزشک زیبایی 

 یک دندانپزشک زیبایی علاوه بر تخصص و دانش علمی در زمینه ی دندانپزشکی و کمک به هرچه بهتر شدن عملکرد دهان و دندان، هنرمندی است که متناسب با هر شخص و ویژگی های او، دندانهایش را به بهترین شکل برای جلوه ی یک لبخند زیبا  ترمیم  وآماده می کند.  

تفاوت دندانپزشک ترمیمی و زیبایی در چیست؟

همان گونه که پیش از این توضیح داده شد، دندانپزشک زیبایی به علوم ترمیمی دندان آگاه و واقف است اما بر خلاف یک دندانپرشک ترمیمی صرف که تنها به کارایی و عملکرد هر چه بهتر دهان و دندان می اندیشد، برای تمرکز بیشتر بر زیبایی دندان ها، دوره های آموزشی و تحصیلی مربوطه را نیز سپری کرده و تخصص لازم برای این شاخه از دندان پزشکی را به بهترین شکل کسب کرده است.

وظایف یک دندانپزشک زیبایی چیست؟

عمدتا در ارتباط با ظاهر دندان ها، وظیفه ی درمانی یک دندانپزشک زیبایی تمامی درمان هایی که منجر به زیبایی و ظاهر شکیل دندان ها می شود را در بر می گیرد. علاوه بر به ارمغان آوردن لبخندی زیبا در بعضی موارد این درمان ها منجر به بهمود عملکرد دهان و دندان نیز می شوند.

از جمله درمان های قابل ذکر در زمینه ی طراحی لبخند و زیبایی هر چه بیشتر دندان ها موارد زیر می باشند:

1. کامپوزیت دندان

بسیاری از افرادی که مشکلاتی از قبیل رنگ بد دندان ، دندان ترک خورده و لب پر شده ، ناصافی جزئی و فاصله ی بین دندانی هستند می توانند از روش کامپوزیت دندان بهره مند شوند. بدین صورت که متخصص دندانپزشکی زیبایی مواد کامپوزیت دندان را مسقیما روی دندان قرار داده و توسط ابزار مختلف و با ظرافت به آن شکل می دهد.

این لایه کامپوزیتی به شکلی کاملا طبیعی ، مشکلات گفته شده را برطرف کرده  و با استفاده از یک اشعه‌ی مخصوص در جای خود سفت و محکم می شود. برای دستیابی به نتیجه مورد نظر نهایی ، دندان ها توسط متخصص زیبایی دندان پرداخت می شوند. 

کامپوزیت دندان
نمونه تصویر از درمان کامپوزیت دندان

2. لمینت دندان

روکش لمینت دندان روش موثر دیگر برای از بین بردن مشکلاتی همچون، لک، ترک خوردگی و ناصافی دندان هاست. بدین منظور، مینای دندان آماده سازی شده و برای قراردادن لمینت تراشیده می شود (به مقدار بسیار محدود).

متخصص زیبایی دندان از دندانها قالب گیری کرده و روکش های لمینت دندان،  مختص به هر فرد در لابراتوار دندانپزشکی ساخته می شود. در مرحله ی بعدی روکش ها روی دندان ها چسبانده می شوند. بعلت پیشرفت علم دندانپزشکی هم اکنون روش های لمینت کم تراش و یا حتی بدون تراش (لومینیرز) نیز در کلینیک درمانی دکتر عزیزگشاده رو انجام می‌شود.

لمینت دندان
نمونه تصویر از درمان لمینت دندان

3. بلیچینگ یا سفید کردن دندان

سفید کردن دندان یا بلیچینگ ، روشی موثر و موقت برای سفید و روشن تر کردن و از بین بردن لک دندانهاست. در این شیوه، برخلاف روش هایی همچون کامپوزیت و لمینت ، سایر مشکلات پیشرفته تر دندان از بین نمی رود و تنها به تغییر رنگ دندان‌ها در جهت بهبود آن پرداخته می شود.

بدین صورت دندان های مراجعه کننده با حفظ شکل و فرم اولیه روشن تر و فاقد لک می شوند. لازم به ذکر است که اگر شما بصورت ژنتیکی دندان های زردی داشته باشید بلیچینگ نمی تواند دندان های شما را از آنچه که طبیعت دندان شماست سفیدتر کند.

بلیچینگ یا سفید کردن دندان
نمونه درمان قبل و بعد از درمان بلیچینگ

4.  روکش دندان

در این روش بر خلاف روش های کامپوزیت و لمینت که تنها قسمت بیرونی و ظاهر دندان ها پوشیده می شوند، روکش یا تاج ، تمامی دندان را که شامل محدوده ی دور تا دور دندان است را می پوشاند.

این روش برای افرادی که دارای مشکلات پیچیده تر و پوسيدگي زیادتر دندان هستند انتخاب مناسبی است. تاج قرار داده شده قسمت آسیب دیده ی دندان را محافظت و پوشش می دهد و ظاهری کاملا طبیعی و متناسب با سایر دندان ها را پدیدار می کند.

نصویر از درمان روکش دندان
نصویر از درمان روکش کردن دندان

 

5. لیفت لثه یا جراحی افزایش طول تاج

بعضی افراد دارای دندان هایی هستند که به دلیل مشکلات لثه شان ، کوتاه و یا کج جلوه می کنند. در این موارد بافت لثه قسمت بالایی دندان ها را پوشانده است و یا خط لثه خطی ناصاف است. در چنین مواردی متخصص زیبایی دندان با برداشتن مقداری از بافت لثه، باعث نمود دندان ها با  ظاهری بلند تر و متقارن می شود.

لیفت لثه تمامی مشکلات مربوط به عدم تناسب  لثه را از جمله : تحلیل لثه و لبخندهای لثه ای( لبخندهایی که قسمت بالای لثه در آن ها دیده می‌شود) را از بین می برد.

در هر صورت دندانپزشک زیبایی تشخیص می دهد که آیا شما کاندید مناسبی برای این جراحی سرپایی هستید یا خیر . چراکه افرادی که بیماری های لثه ای یا دندان دائمی در حال رشد دارند و یا ریشه ی لثه های آن ها سست است نمی‌توانند لیفتینگ انجام دهند.

لیفت لثه
تصویر قبل و بعد از درمان افزایش طول تاج

6.  ترمیم یا پر کردن دندان ها با ظاهری زیبا

در این روش با استفاده از همان موادی که در کامپوزیت کردن دندان استفاده می شود ، حفره های خالی دندان پر می‌شوند.

 در این روش دیگر مانند قبل، پر کردن دندان با مواد تیره رنگ انجام نمی شود و دندانپزشک زیبایی و ترمیمی با استفاده از مواد کامپوزیتی و پرسلینی که اینلی و آنلی نامیده می شوند و دقیقا هم رنگ دندان های طبیعی شما هستند، به پر کردن دندان ها با توجه به فرم واقعی آن می پردازند. در نهایت دندان شما کاملا به حالت اولیه ی خود باز خواهد گشت.

ترمیم یا پر کردن دندان ها با ظاهری زیبا

معیار های بهترین دندانپزشک زیبایی چیست؟

برای رفع مشکلات مربوط به زیبایی و ظاهر دندان ها، اصلاح و بهبود لبخند  و همچنین طراحی یک لبخند زیبا، افراد معمولاً به یک دندانپزشک متخصص زیبایی مراجعه می کنند و درین راستا در پی یافتن بهترین متخصص زیبایی دندان هستند. پرس و جو در ارتباط با معیار های زیر می تواند در انتخاب دندانپزشک مورد نظر بسیار راهگشا باشد.

تحصیلات آکادمیک و سواد علمی پیشرفته و بروز

علاوه بر تحصیلات، تخصص و تبحر کاری، یک دندانپزشک متخصص زیبایی می بایست علم خود را همراه و پا به پای پیشرفت علم جهانی بروز کند و از نوین ترین و  پیشرفته ترین تکنیک ها و دانش روز آگاهی داشته باشد و این علم و دانش بروز شده را در روند درمان خود و به کمک به زیبایی هرچه بیشتر مراجعه کنندگان بکار گیرد.

استفاده از بهترین تکنولوژی، تجهیزات و مواد و متریال روز دنیا

مجهز بودن کلینیک دندانپزشکی و توانایی دندانپزشک برای کار با تجهیزات مدرن و بهترین متریال موجود از نکات قابل توجه و بسیار مهم است. علاوه بر این پیشرفته و بروز بودن لابراتوار دندانپزشکی مورد استفاده نیز از دیگر نکات حائز اهمیت است.

سابقه‌ی ارائه ی نتایج زیبا و حرفه ای

مراجعه به سابقه ی کاری متخصص زیبایی و مرور عکس ها و فیلم نمونه کار های او و پرس و جو از مراجعه کنندگان پیشین در انتخاب یک متخصص زیبایی بسیار راهگشا خواهد بود.

برخورد مناسب و حرفه ای با بیماران

صبر و آرامش در برخورد با مراجعه کنندگان، پاسخ به سوالات آنها و مطلع کردن آنها از روند انجام کار امری مهم و ضروری بوده و بدین صورت افراد به بهترین شکل از انجام کار با کیفیت عالی مطمئن می شوند.

متعهد و مسئولیت پذیر بودن

برای بهترین بودن در هر کاری تعهد و مسئولیت پذیری در ارجحیت قرار دارد. یک متخصص زیبایی دندان نیز ازین مورد مستثنی نسیت. بسیاری از مراجعه کنندگان از انجام کار با تکنیک های نوین و بهترین شیوه ی کار و مرغوبیت مترال مورد استفاده آگاه نیستند. ازین روی متخصص زیبایی باید به توضیحاتی و اطلاعاتی که به اشخاص داده پایبند بوده و به بهترین شکل ممکن و با استفاده از مرغوب ترین مواد موجود درمان را انجام دهد.

متخصص زیبایی دندان می بایست حفظ سلامت مراجعه کنندگان را در اولویت کار خود قرار دهد و به صورت کاملا ایمن و حرفه ای درمان را انجام دهد. در صورت عدم موفقیت درمان ( در موارد بسیار محدود)، متخصص زیبایی می بایست مسئولیت کار را برعهده بگیرد و بصورت رایگان برای رفع مشکل و ارائه ی کار به بهترین شکل اقدام کند.

اختصاص دادن بیشترین دقت و زمان ممکن برای انجام درمان

یک متخصص زیبایی حرفه ای و با سابقه ی درخشان، نتیجه ی طبیعی و زیبای کار را بسیار مهم می­داند. ازین روی به کار خود همانند یک اثر هنری می نگرد و تمام دقت خودر را با صرف زمان لازم برای انجام کارش متمرکز می­کند.

دریافت تعرفه ی متناسب با کیفیت کار  

هر پزشکی متناسب با تحصیلات، سابقه ی کاری، متود های درمانی گوناگون و همچنین خدمات قابل ارائه ی کلینیک به بیماران تعرفه هایی را مطرح می کند. در این راستا همخوان بودن هزینه و کار ارائه شده و متناسب بودن و به صرفه بودن آن از مواد قابل توجه و مهم در ارتباط با انتخاب یک دندانپزشک متخصص زیبایی است.

ویدئو دندانپزشک زیبایی کیست و معیار های بهترین دندانپزشک زیبایی چیست؟

 

 

مرکز تخصصی زیبایی دکتر عزیز گشاده رو:

در مرکز ما خدمات درمانی تخصصی زیبایی و ترمیمی دندان با استفاده از انواع برندهای کامپوزیت (IPS) ، لمینت ، لمینت کم تراش و بدون تراش (لومینیرز) ، بلیچینگ و … با بهره برداری از مواد درجه یک و در کیفیتی عالی و با ضمانت حسن انجام کار خدمت مراجعه کنندگان عزیز ارائه میشود.

دکتر عزیز گشاده رو ، متخصص ایمپلنت و پروتزهای دندانی هستند و استاد دانشگاه شهید بهشتی( بهترین دانشکده دندانپزشکی ایران) می باشد. دکتر عزیز گشاده رو رتبه اول بورد تخصصی کشور هم در بخش عملی و هم بخش کتبی کسب کرده است.

در مرکز تخصصی زیبایی دکتر عزیز گشاده رو بهترین مواد دارای برترین برندهای دنیا مورد استفاده قرار میگیرد و درمان در سریعترین زمان ممکن و بدون کوچکترین درد یا خونریزی انجام می شود.

مقالات و دانستنیها

تماس با شما – مشاوره رایگان

تیم تخصصی دکتر گشاده رو با شما تماس خواهد گرفت.

نمونه کارها