ایمپلنت فوری یک روزه

ایمپلنت فوری یک روزه

ایمپلنت فوری دندان یک روزه

شما در طول درمان ایمپلنت بی دندان نمانید.(ایمپلنت فوری یک روزه در مرکز فوق تخصصی دکتر عزیز گشاده رو) کاشت دندان یا ایمپلنت یک روش طبیعی و با ماندگاری طولانی مدت برای جایگزینی دندان های از دست رفته یا آسیب دیده است.

کاشت دندان یا ایمپلنت یک روش طبیعی و با ماندگاری طولانی مدت برای جایگزینی دندان های از دست رفته یا آسیب دیده است.امروزه با تکنیکهای جدیدتر میتوان ایمپلنت فوری یکروزه انجام داد. در مورد ایمپلنت دندان، ایمپلنت فوری ، ایمپلنت فوری یک روزه ، متخصص ایمپلنت ، بهترین متخصص ایمپلنت دندان چه میدانید؟

معمولا انجام یک ایمپلنت دندان میتواند بین ۶ تا ۸ ماه به طول انجامد و نیاز به دو عمل جراحی خواهد داشت. اخیرا ، قرار دادن فوری ایمپلنت بعد ازکشیدن دندان رایج شده است که به آن ایمپلنت فوری یا  ایمپلنت یک روزه  یا  ایمپلنت فوری یک روزه می گویند

و از مزایای کلی این روش می توان به مداخلات کمتر جراحی ، کاهش زمان درمان و همچنین کاهش از دست دادن بافت های نرم و سخت و همچنین رضایت روانی بیشتر برای بیماران اشاره کرد.

ایمپلنت فوری  همچنین به ثبات و حفظ استخوان فک کمک کرده و مانع از دست دادن آن در آینده می شود و همچنین یک جایگزین محبوب برای دندان مصنوعی است ، چراکه دندان مصنوعی می تواند برای شخص درد سرساز شده و در از دست دادن استخوان فک نقش مخربی ایفا کند.

ایمپلنت فوری یک روزه چیست؟ آیا میتوان ایمپلنت را یک روزه به انجام رساند؟

ایمپلنت فوری یک روزه ،‌ کاشت فوری دندان است که بلافاصله پس از کشیدن دندان در فک قرار می گیرد و نتیجه ی نهایی  آن شامل دندانهایی دائمی است که دقیقا مانند دندانهای واقعی به نظر رسیده ، حس و عمل می کنند.

در اکثر موارد کاشت دندان معمولاً در همان جلسه ی کشیدن دندان صورت میگیرد و به همین علت به آن ایمپلنت یک روزه نیز می گویند اما می تواند طی دو هفته پس از آن نیز انجام شود و باز هم یک ایمپلنت فوری باشد .

قرار دادن فوری ایمپلنت برای بیماران خوشایند است چرا که اقدامات جراحی کمتری لازم است و زمان درمان بطور قابل توجهی کاهش می یابد.

شما میتوانید ایمپلنت خود را یک روزه به سر انجام برسانید و متخصصان دندانپزشکی این درمان شناخته شده و بسیار موفقیت آمیز را برای بیش از یک دهه است که انجام می دهند. شما می توانید دندان از دست رفته را فورا و در مدتی کوتاه جایگزین کنید و دیگر لازم نیست ماه ها برای به انجام رسیدن ایمپلنت صبر کنید.

همچنین می توانید بلافاصله بخورید ، لبخند بزنید و به وضوح صحبت کنید. هنگامی که کاشت فوری دندان به طورکامل بهبود یابد ، به اندازه دندانهای طبیعی خودتان قوی خواهند بود. بهره گیری از فناوری های روز و تخصص دندانپزشکان ، ایمپلنت فوری یک روزه را ممکن می کند.

ایمپلنت فوری یک روزه

مزایای ایمپلنت یک روزه چیست؟

اگر تاکنون به دندانپزشک مراجعه کرده باشید و متوجه شوید که قرار است دندان خود را از دست دهید افکار بسیار ناراحت کننده ای به سراغ شما می آیند ، به خصوص اگر که یکی از دندانهای جلوی شما باشد.

دندانپزشک گزینه هایی را پیش روی شما میگذارد: دست دندان مصنوعی ، فلیپر (پروتز) ، بریج (پل دندانی) یا ریتینر اسیکس برای جایگزینی دندان بصورت موقت تا زمانی که محل کشیدن آن التیام یابد.

سپس به شما می گوید باید ۳ الی ۴  ماه قبل از قرار دادن ایمپلنت یا یک بریج دائمی صبر کنید. و سپس ۴ ماه دیگر نیز از قرار دادن ایمپلنت باید بگذرد پیش از آنکه بتوانید یک روکش دائمی بر روی ایمپلنت خود داشته باشید.

در تمام این مدت شما یک دست دندان مصنوعی متحرک ، یک بریج موقت را استفاده می کنید یا یک دندان از دست رفته دارید.

حالا تصور کنید که بجای تمام این مراحل وقتگیر شما تنها یک بی حسی موضعی دریافت می کنید ، دندان آسیب دیده برداشته می شود ، ایمپلنت فوری با دقت در محل استخراج دندان قرار می گیرد و با روکش موقت ترمیم می شود و همه ی این ها تنها در جلسه ی اول ویزیت دندانپزشک به پایان می رسد!

آیا ایمپلنت فوری بی خطر است ؟

کاملا! ایمپلنت های فوری دندان اگر به درستی و توسط متخصص انجام شوند بسیار ایمن هستند. البته مانند هر رویه‌ی دیگر دندانپزشکی ریسک هایی نیز وجود دارد. خوشبختانه ، این ریسک ها اندک هستند و به ندرت اتفاق می افتند و اگر مشکلی پیش آید  به راحتی درمان میشود .

با استفاده از عکس پرتو ایکس سه ‌بعدی همراه با یک دندانپزشک باتجربه و متخصص این کار به بهترین نحو انجام خواهد شد.

مراقبت و رژیم صحیح بعد از عمل ، بهبودی موفقیت آمیزی را تضمین خواهد کرد. به بیماران تجویز خواهد شد که تا حدود ۳ الی ۴ ماه به دندان تازه کاشت شده فشار وارد نکنند.

مهم است به یاد داشته باشید که ایمپلنت در اتصال استخوان فک یک روزه قوی نمی شود و این روند تا ۶ هفته اول تضعیف شده و پس از آن روز به روز قوی تر خواهد شد.

مشاوره با ما بهترین روش برای بررسی شرایط دندان های شما جهت کاشت دندان به روش یک روزه است. ما یک معاینه ی جامع دندانپزشکی جهت ارزیابی اینکه آیا این روش برای نیازهای خاص شما مناسب است یا خیر را انجام خواهیم داد.

به طور کلی میتوانید گزینه ی خوبی برای ایمپلنت فوری یک روزه باشید اگر :

1. یک یا چند دندان از دست رفته یا آسیب دیده داشته باشید

2. می خواهید شاهد بهبود فوری عملکرد و زیبایی دندان هایتان باشید

3. در ناحیه ی کاشت تراکم استخوانی کافی داشته باشید

4. بافت دهانی سالم داشته باشید

5. خواهان نتایجی هستید که با مراقبت مناسب بصورت مادام العمر دوام آورد

6. دندان های خود را بیش از حد بر روی هم نسایید

7. شرایط پزشکی خاصی نداشته باشید که باعث ایجاد تاثیرات منفی بر روند بهبودی استخوان شود.

8. خواهان یک جایگزین برای دندان مصنوعی و یا بریج هستید.

فاکتورهای مختلفی وجود دارد که ممکن است نیاز به درمان داشته باشند پیش از آنکه بتوانید گزینه ی خوبی برای کاشت دندان باشید ، بعنوان مثال ، اگر تراکم استخوان کافی در فک ندارید ممکن است پزشک متخصص برای پشتیبانی از کاشت ابتدا برای شما پیوند استخوان انجام دهد.

اگر بیماری لثه یا سایر مشکلات بهداشت دهان و دندان دارید ، قبل از اینکه واجد شرایط این روش شوید ، لازم است که تحت درمان قرار گیرید.

معایب و مزایا زیادی در مورد درمان ایمپلنت فوری یکروزه وجود دارد. بیایید مزایای ایمپلنت یک روزه و معایب ایمپلنت یک روزه این روش را تجزیه و تحلیل کنیم.

مزایای ایمپلنت فوری یا ایمپلنت یک روزه :

 • 1. نتایج فوری تنها در یک جلسه حاصل می شود
 • 2. مانند دندانهای طبیعی بنظر رسیده و احساس میشود
 • 3. خطوط طبیعی و کانتور صورت را باز میگرداند
 • می تواند چین و چروکهای صورت را که به علت از دست دادن بافت استخوانی ایجاد شده کاهش دهد
 •  دندان ها به فک جوش خورده و امکان هرگونه لغزش را از بین می برد
 •  حساسیت دندان به سرما و گرما را از بین می برد
 •  از نظر فیزیکی در استخوان و بافت اطراف آن کمتراختلال ایجاد می کند
 •  بدون نیاز به عمل جراحی فلپ پریودنتال تهاجمی
 •  نیاز به پیوند استخوان را برطرف می کند
 •  ناراحتی بیمار را کاهش می دهد
 •  آسودگی تنها در یک جلسه را سبب میشود
 •  وقفه ی کمتری در فعالیتهای عادی و روزمره ایجاد میکند
 •  زمان بهبودی کوتاه تر میشود ، اغلب در یک روز.
 •  عوارض کمتر است
 •  درمان مقرون به صرفه تر و مراقبت بلند مدت خواهد بود
 •  یک راه حل دائمی و مادام العمر است
ایمپلنت فوری یک روزه

 

معایب ایمپلنت فوری یک روزه چیست ؟

معایب ایمپلنت فوری یک روزه دندان حداقل است. «فرایند پیوند استخوانی » بیشترین نگرانی در مورد هرنوع رویه‌ی کاشت دندان است. در واقع  پس از آنکه ایمپلنت قرار داده شد، استخوان اطراف آن در تماس با سطح ایمپلنت رشدکرده و به آن جوش میخورد.

این «فرایند پیوند استخوانی» نامیده می شود و اگراین پیوند برقرار نشود یا شکست بخورد، ایمپلنت سست شده و می شکند.

این فرآیند می تواند سه تا شش ماه طول بکشد تا کاملاً فیوز شود. حتی اگر بلافاصله یک روکش دائمی کار گذاشته شود ، موفقیت نهایی بستگی به کاشت صحیح ایمپلنت در استخوان دارد

وکوچکترین جابجایی ممکن است منجر به ایجاد عوارض و مشکلاتی در روند بهبود آن شود. بدن سطح تیتانیوم هر ایمپلنت را با استخوان اطرافش جوش می دهد.

ایمپلنت ها باید به روش خاصی قرار گیرند تا آنها را در طی فرآیند بهبود ، ثابت ، پایدار و بدون حرکت نگه دارد. ایمپلنت فوری یک روزه نتایجی فوری را ارائه می دهند اما برای موفقیت در این روش در طولانی مدت باید «فرآیند پیوند استخوانی» انجام گیرد .

همجوشی دائمی به فک زمان می برد. در طی فرایند ، اکیداً توصیه می شود که بیماران از دستورالعمل های لازم پیروی کنند.

برای کسب نتیجه ی مطلوب ، بیماران باید کلیه توصیه هایی را که توسط دندانپزشک متخصص گوشزد می شود را رعایت کنند. به بیماران توصیه می شود در طی «فرآیند پیوند استخوانی» غذاهای نرم تر را برای خوردن انتخاب کنند.

خوردن خوراکی های سخت ممکن است باعث جابجایی ایمپلنت ها شود و مهم است که تا زمان بهبودی و همجوشی از اینکار اجتناب شود. سیگار کشیدن نیز مضر است و توصیه نمی شود.

 هنگامی که به ایمپلنت ها اجازه دهید به درستی در جای خود فیوز شوند ، هیچگونه لغزش و جابجایی در بریج یا دندانهای شخص بوجود نخواهد آمد. در پایان ، این «فرآیند پیوند استخوانی» کاملاً در دستان مسئول بیمار است. موفقیت در این روش به تلاش و صبر بستگی دارد.

رعایت نکردن دستورالعمل هایی که توسط دندانپزشک متخصص به شما گوشزد شده می تواند منجر به جابجایی ایمپلنت شود که باعث راحتی کمتر و یا بروز عوارض شدیدتر آن خواهد شد.

معایب ایمپلنت فوری یا یک روزه :

 • 1. ریسک در جابجایی ایمپلنت
 • 2. نیازمند شکیبایی بیمار در طی شکل گرفتن «فرآیند پیوند استخوانی» برای اطمینان یافتن از موفقیت
 • 3. احتمال بروزعفونت
 • 4. توصیه ی ترک سیگار
 • 5. بیمارانی که عادت به ساییدن دندانهای خود به روی هم دارند ممکن است که مجبور به تعویض زودرس آن شوند

فیلم ایمپلنت فوری یک روزه

راه حل نهایی خود را انتخاب کنید

بعد از خواندن این مقاله شاید بخواهید پیش از تصمیم گیری تحقیقات بیشتری انجام دهید. ما معتقدیم که تحقیقات شما ثابت خواهند کرد که دیگر هیچ دلیلی وجود ندارد که با استفاده از پروتز و دندان های مصنوعی عذاب آور ، لذت های ساده زندگی را از خودتان دریغ کنید.

ایمپلنت راه حل بسیار موفقی برای بازیابی  دندان های از دست رفته است. ایمپلنت فوری یک روزه نتایجی فوری را ارائه می دهد.

بیماران هیچ استرس و نگرانی درباره ی فضای خالی میان دندان هایشان در حین لبخند زدن ندارند و عادت غذا خوردن و صحبت کردن را می توان به سرعت به شخص بازگرداند. این یک پیشرفت بزرگ در کسب اعتماد بنفس و بهبود شیوه های زندگی است.

بهترین متخصص ایمپلنت کیست؟

مرکز تخصصی ایمپلنت دکتر عزیز گشاده رو:

در مرکز ما درمانهای فوق تخصصی ایمپلنت دندان مثل ایمپلنت فوری ، بازسازی های سه بعدی استخوان فک ، ایمپلنت دیجیتالی، ایمپلنت فوری در تهران، سینوس لیفت با استفاده از بهترین برندهای ایمپلنت دنیا ، و مواد درجه یک پودر استخوان انجام میشود.

دکتر عزیز گشاده رو ،بهترین متخصص ایمپلنت  و پروتزهای دندانی هستند و استاد دانشگاه شهید بهشتی تهران( بهترین دانشکده دندانپزشکی ایران) میباشد.دکتر عزیز گشاده رو رتبه اول بورد تخصصی کشور هم در بخش عملی و هم بخش کتبی میباشد.

در مرکز تخصصی ایمپلنت دکتر عزیز گشاده رو بهترین برندهای ایمپلنت دنیا در سریعترین زمان ، بدون درد و بدون خونریزی انجام میشود.

‏با توجه به رزومه و سابقه کاری و علمی دکتر عزیز گشاده رو که سابقه بیش از 2۰۰۰۰ درمان موفق ایمپلنت را دارند، به جرات میتوان ایشان را بهترین متخصص ایمپلنت تهران نامید.

 

مقالات و دانستنیها

تماس با شما – مشاوره رایگان

تیم تخصصی دکتر گشاده رو با شما تماس خواهد گرفت.

نمونه کارها