جدیدترین تکنولوژی ها در ایمپلنت دندان: جراحی با هدایت تصویربرداری 

جدیدترین تکنولوژی ها در ایمپلنت دندان: جراحی با هدایت تصویربرداری 

جدیدترین تکنولوژی ها در ایمپلنت دندان: جراحی با هدایت تصویربرداری 

جدیدترین تکنولوژی ها در ایمپلنت دندان : جراحی با هدایت تصویربرداری | عمل جراحی کاشت ایمپلنت دندان مستلزم دقت بالا و رعایت جزئیات ظریف و دانش و تجربه زیاد در این زمینه است. بسیاری از موارد عدم موفقیت درمان را میتوان با افزایش دقت در جراحی، پیشگیری کرد. 

 
اکنون تکنولوژی جدید هدایت جراح با تصویر برداری اشعه ایکس که دستگاه ایکس گاید (X-Guide)  نام دارد، توانایی جراحان ایمپلنت در برنامه ریزی دقیق و جایگذاری ایمپلنت دندان، افزایش داده است. این روش که به تایید سازمان نظارت بر غذا و داروی امریکا نیز رسیده است، از سال 2015 به کار گرفته میشود. 
با این تکنولوژی، پیش بینی نتیجه درمان بسیار دقیق تر میشود چون برنامه ریزی نرم افزاری و هدایت دقیق دستگاه در حین عمل جراحی، مشکلات زیادی را حل کرده است. 

چگونه دستگاه تصویر برداری با اشعه ایکس به متخصص کاشت ایمپلنت کمک میکند؟

اسکن پرتو مخروطی سه بعدی اکنون در حال جایگزین شدن با عکس رادیولوژی معمولی دندان است چرا که جزئیات خیلی بیشتری را در اختیار دندانپزشک قرار میدهد. این نوع اسکن، رنگ استخوان، بافت و دندان را نیز نشان میدهد و وضوح بالایی دارد که به برنامه ریزی دقیق کاشت ایمپلنت کمک میکند. دستگاه تصویربرداری که برای هدایت جراحی کاشت ایمپلنت دندان ساخته شده است، بر تکنولوژی پرتو مخروطی سه بعدی استوار است و جراح به کمک آن حرکت دقیق ابزارهای جراحی را در حین عمل با وضوح بالا میتواند مشاهده کند. در واقع این دستگاه همانند جی پی اس برای دریل دندانپزشکی عمل میکند و در حین عمل دکتر دقیقا وضعیت پایه ایمپلنت را تشخیص میدهد. با کمک دستگاه ایکس گاید (X-Guide) جراح ایمپلنت قادر است کارهای زیر را انجام دهد: 

  • دقیقا طبق برنامه ریزی عمل نماید 
  • دستورالعمل مرحله به مرحله دریافت کند 
  • از عمق، راستا و زاویه دقیق ایمپلنت در هر لحظه، آگاهی یابد 
بیشتر بخوانید در مورد:  ارتودنسی نامرئی فک
نمونه درمان های ایمپلنت دندان دکتر عزیز گشاده رو
نمونه درمان های ایمپلنت دکتر عزیز گشاده رو

اگر میخواهید ایمپلنت دندان بگذارید و مایلید برای جراحی شما از جدیدترین پیشرفتهای حوزه پزشکی و تکنولوژیهای کاشت ایمپلنت استفاده شود، میتوانید به مراکز مجهز دندانپزشکی مراجعه کنید. 
 

دکتر عزیز گشاده رو متخصص پروتزهای دندانی و ایمپلنت دندان در شمال تهران (الهیه) هستند و عضو هیئت علمی دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی و رتبه اول بورد تخصصی کشور می باشند.ایمپلنت هایی که در مرکز تخصصی ایمپلنت دکتر گشاده رو کار گذاشته میشوند به مدت ده سال تضمین میشوند.

مقالات و دانستنیها

رضایت بیمار از درمان ایمپلنت

معجزه ایمپلنت _ رضایت بیمار از درمان دکتر عزیز گشاده رو در مرکز ما درمانهای فوق تخصصی ایمپلنت دندان مثل ایمپلنت فوری ، بازسازی های سه بعدی استخوان فک

ادامه مطلب »
تماس با شما – مشاوره رایگان

تیم تخصصی دکتر گشاده رو با شما تماس خواهد گرفت.

نمونه کارها