ایمپلنت فوری دندان جلو

ایمپلنت فوری دندان جلو

ایمپلنت فوری دندان جلو

از دست دادن دندان به دلیل پوسیدگی های شدید،ضربه،تصادف،آسیب های ورزشی و… برای هر شخصی ممکن است اتفاق بی افتد،برخی از کودکان پس از رویش دندانهای دائمی شان ممکن است در یک حادثه بی دندان شوند یا افرادی به دلیل پوسیدگی های عمیق در سنین بالا دندان خود را از دست دهند.

بی دندان  بخصوص در دندانهای جلو تجربه ناخوشایندی است و فرد را در مراودات اجتماعی دچار مشکل و عدم اعتماد به نفس می کند.

متخصص ایمپلنت و ایمپلنت فوری دندان جلو بهترین انتخاب برای پر کردن جای دندان خالی و انجام ایمپلنت دندان برای ما می باشد. ایمپلنت دندان روشی با دوام و بهترین گزینه برای جایگزینی دندان از دست رفته می باشد.

ایمپلنت فوری دندان یا ایمپلنت یک روزه(Fresh Socket)

با پیشرفت علم و تکنولوژی های نوین در علم پروتزهای دندانی و ایمپلنت تکنیک های جدیدی برای انجام ایمپلنت پدید آمده.در روش ایمپلنت فوری فاصله 3 تا 6 ماهه برای انجام ایمپلنت، طی یک تا دو جلسه در بازه 3 تا 4 هفته  پایه ایمپلنت، وصل اباتمنت و تاج دندان برای شخص گذاشته می شود.

ایمپلنت فوری تفاوت ها

ایمپلنت فوری برای چه افرادی مناسب است؟

انجام ایمپلنت دندان به روش فوری با تشخیص متخصص ایمپلنت دندان برای هر کیس بی دندانی متفاوت است،پس از بررسی و معاینات دقیق، عکس رادیولوژی و سی تی اسکن متخصص ایمپلنت تشخیص می دهد، که فرد کاندید مناسبی برای انجام ایمپلنت فوری می باشد یا خیر.

در مجموع برای افرادی که دندان آنها لق است یا تنها ریشه دندان برایشان باقی مانده است،آنها کاندید های مناسبی برای انجام ایمپلنت فوری دندان هستند. زیرا بهترین زمان کاشت ایمپلنت فوری زمانی است که ریشه دندان از لثه خارج می شود.

ایمپلنت فوری دندان جلو

ایمپلنت فوری بهتر است یا ایمپلنت به روش معمول

هر دو روش برای پر کردن فضای بدون دندان روش درمانی مناسبی است.که با توجه به موقعیت و شرایط بیمار روش کاشت دندان توسط متخصص ایمپلنت دندان انتخاب می شود.در روش معمول متخصص پروتز چند هفته پس از کاشت ایمپلنت صبر می کند تا از نحوه پیوند ایمپلنت با استخوان مطمئن شود.بطور معمول 3 تا 5 ماه زمان لازم است تا استخوان و ایمپلنت کاملا جوش بخورند.

روش ایمپلنت فوری برای تک دندان های نمای جلویی فک بیشتر استفاده می شود.برای دندانهای آسیاب که فشار بیشتری را تحمل می کنند مناسب نیست.ایمپلنت فوری به نسبت ایمپلنت معمول نگهداری و مراقبت بیشتری را لازم دارد.همچنین ایمپلنت فوری نیاز به جراحی کمتری داشته و بیمار درد و تورم کمتری را تجربه می کند. و از نظر زیبایی و ظرافت نمای زیباتری برای شخص دارد.

دوام ایمپلنت فوری کاملا به تبحر و تخصص، متخصص ایمپلنت و پروتز شما بستگی دارد.در صورتی که تکنیک و تجربه خوبی را متخصص داشته باشد،و فرد به خوبی از ایمپلنت فوری خود مراقبت نماید،دوام بیش از 10 سال را برای ایمپلنت می توان در نظر گرفت.

پس از ایمپلنت فوری مراقبت های زیر را انجام دهید:

  • مراقبت مناسب از ناحیه اطراف ایمپلنت در سه ماهه اول کاشت ایمپلنت فوری از اهمیت بالایی برخوردار است.
  • رعایت دقیق بهداشت دهان و دندان(مسواک،نخ دندان و استفاده از دهانشویه) طبق توصیه متخصص ایمپلنت امری ضروری در حفظ و سلامت ایمپلنت فوری می باشد.
  • ترک سیگار و دخانیات.
  • مراقبت و پیشگیری از عفونت های دهانی و لثه.
  • مراقبت از ضربه و دندان قروچه .چون باعث آسیب به ایمپلنت می شود.
  • پس از انجام ایمپلنت فوری بطور دوره ای باید به متخصص ایمپلنت برای بررسی وضعیت سلامت پروتز مراجعه کنید.
انجام ایمپلنت فوری

قیمت ایمپلنت فوری چقدر است؟

یکی از دلایل اصلی موفقیت ایمپلنت دندان انجام آن توسط متخصص ایمپلنت دندان است،برخی دندانپزشکان عمومی نیز ایمپلنت برای افراد گذاشته که به دلیل نداشتن تخصص و تجربه کافی ریسک عدم موفقیت زیادی را برای شخص خواهند داشت.

از این رو انجام ایمپلنت دندان توسط متخصص ایمپلنت هزینه به نسبت بیشتری را نسبت به دندانپزشک عمومی دارد،عامل بعدی تعیین کننده در هزینه ایمپلنت فوری برند استفاده شده می باشد،برای اطلاع دقیق از قیمت ایمپلنت دندان برای مشاوره به متخصص ایمپلنت دندان مراجعه نمایید.

فیلم ایمپلنت فوری دندان جلو

دکتر عزیز گشاده رو

متخصص پروتزهای دندانی و ایمپلنت و زیبایی، هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی،رتبه اول بورد تخصصی کشور با انجام صد ها کیس موفق ایمپلنت فوری برای هموطنان ایرانی و خارجی می باشد.

برای مشاهده نمونه کارها دکتر عزیز گشاده رو کلیک کنید.

برای مشاوره تخصصی در انتخاب بهترین گزینه برای جایگزینی دندانهای از دست رفته خود با ما در تماس باشید.

مقالات و دانستنیها

تماس با شما – مشاوره رایگان

تیم تخصصی دکتر گشاده رو با شما تماس خواهد گرفت.

نمونه کارها