درمانهای وسیع ایمپلنت دندان تحت آرامبخشی درشمال تهران (ایمپلنت بدون درد)

درمانهای وسیع ایمپلنت دندان تحت آرامبخشی درشمال تهران (ایمپلنت بدون درد)

درمانهای وسیع ایمپلنت دندان تحت آرامبخشی

مرکز فوق تخصصی ایمپلنت دندان دکتر گشاده رو با همکاری متخصص بیهوشی بسیار متبحر با ۱۵ سال سابقه کاری و تجهیزات پیشرفته قادر به درمانهای وسیع ایمپلنت تحت آرامبخشی و سدیشن میباشد.

ما هستیم ، که شما در طول درمان های وسیع ایمپلنت دندان و بازسازی های وسیع استخوان فک ، درمان  ایمپلنت بدون درد تجربه کنید.

ترس از دندان‌پزشکی یا دنتال فوبیا یا ادونتوفوبیا یکی از ترسهای مرضی رایج در سراسر دنیا است که باعث می‌شود هر سال بسیاری از مردم صرفا به واسطه همین وحشت از مراجعه به دندان‌پزشک خودداری کرده و در ‌‌نهایت با مشکلاتی بسیار پیچیده‌تر و دردناک‌تر روبرو شوند.

اما راهکار چیست؟ چگونه می‌توان به این دسته از مراجعه کنندگان جهت درمان‌ها و ارایه خدمات دندانپزشکی کمک نمود. یکی از این راهکارها آرامبخشی یا سدیشن در دندانپزشکی میباشد وحال آرامبخشی یا سدیشن در دندانپرشکی چیست؟

در یک نگاه کلی آرام بخشی یا سدیشن در دندانپزشکی یک شیوه کنترل استرس و واکنشهای ناخواسته با استفاده از دارو(بصورت خوراکی، استنشاقی، و تزریق داخل وریدی) است . آرامبخشی (سدیشن) باعث شده است که افراد زیادی که در روزگار نه چندان دور از دریافت خدمات عادی دندانپزشکی محروم بوده اند ، بتوانند کابوس ترس یا واکنشهای خود را پشت سر بگذارند


 این ترس می‌تواند درجات مختلفی از خفیف تا بسیار شدید داشته باشد. گاهی اوقات شدت این ترس در حدی زیاد می‌‌شود که در شرایط عادی نمی‌توان بیمار را درمان کرد و بحث بیهوشی کامل در دندانپزشکی مطرح میگردد .


 خانم‌ها بیشتر از آقایان و جوانان بیشتر از افراد مسن دچار این مشکل هستند. بنابراین ترس از دندان‌پزشکی، یک مشکل واقعی است که می‌تواند دردسرهای زیادی هم برای بیمار هم برای دندان‌پزشک به همراه داشته باشد. واما…

 چرا از دندانپزشکی میترسیم؟

ایمپلنت دندان تحت آرامبخشی
 چرا از دندانپزشکی میترسیم؟

ترس از دندان‌پزشکی جنبه‌های مختلفی دارد. بیماران گاهی از کلیت درمان‌های دندان‌پزشکی وحشت دارند و در برخی موارد صرفا از یک چیز خاص می‌ترسند مثل تزریق بی‌حسی، صدای فرز و تراشیده شدن دندان، ابزار آلات جراحی، درد در حین کار و موارد مشابه .
اینکه چرا کسی ممکن است از این چیز‌ها وحشت داشته باشد می‌تواند علل مختلفی را در بر میگیرد. بطور مثال تجربه ناخوشایند دندان‌پزشکی در دوران کودکی یا یک درمان دردناک در بزرگسالی جزو اصلی ترین علل ترس از دندان‌پزشکی هستند.

برخی از افراد هم هستند که گرچه خودشان تجربه دندان‌پزشکی دردناکی نداشته‌اند اما آنقدر مطالب ترسناک درباره دندان‌پزشکی شنیده‌اند که از انجام این درمان‌ها وحشت دارند.
 ترس از تزریق بی‌حسی یکی از شایع‌ترین ترس‌های بیماران است. در این مورد باید گفت تزریق دندانپزشکی برخلاف ظاهر ترسناک سرنگ‌های فلزی آن اصلا به اندازه تزریق‌های سایر نقاط بدن دردناک نیست. سوزن‌های دندان‌پزشکی بسیار ظریف‌تر ونازک‌تر از سوزن‌های تزریقات عادی هستند.

همین مقایسه ساده می‌تواند ترس شما را به شکل قابل ملاحظه‌ای کاهش دهد. در ضمن یادتان باشد حاصل همین تحمل چند ثانیه‌ای تزریق می‌تواند درمانی بدون درد و استرس را در پی باشد. 


 “ترس از ناشناخته‌ها”

یک دلیل مهم وحشت بسیاری از بیماران از درمان‌های دندان‌پزشکی این است که از مراحل درمان و ماهیت آن اطلاع درستی ندارند. درمان‌های دندان‌پزشکی به گونه‌ای است که بیمار اصلا نمی‌تواند مراحل درمانی را ببیند و چون هیچ کنترلی روی اتفاقی که در داخل دهانش می‌افتد ندارد در نتیجه دچار اضطراب و وحشت می‌شود.


 یک نکته جالب اینکه ترس بزرگسالان از کودکان بسیار شدید‌تر و عمیق‌تر است. ترس کودک را می‌توان تعدیل و منحرف کرد اما در مورد بیماران بزرگسال این امکان تقریبا وجود ندارد. یک دندان‌پزشک با حوصله که تجربه کار با اطفال را داشته باشد معمولا با بکارگیری ترفندهای خاصی می‌تواند ترس کودک را کاهش داده و درمان لازم را برای او انجام دهد.


 “مزد ترس” 

ترس از دندان‌پزشکی بخصوص وقتی از حد خفیف بیشتر باشد می‌تواند دردسرهایی جدی برای بیمار و دندان‌پزشک به دنبال داشته باشد. بسیاری از مردم به خاطر این ترس حاضر نیستند به دندان‌پزشکی رفته و مشکلات دندانی و لثه‌های خود را برطرف کنند. در نتیجه، این مشکلات روز به روز بیشتر پیشرفت کرده و باعث بروز تخریب شدیدتری در دندان و لثه‌ها می‌شود. 


 اما این تازه اول مشکلات است. حالا دندان‌پزشک با شرایطی روبرو است که درمان آن‌ها بسیار سخت است. از سوی دیگر معمولا در این شرایط تخریب دندان‌ها در حدی است که ترمیم و بازسازی آن‌ها کار دشوار و گرانقیمتی خواهد بود و حتی بعد از انجام درمان نیز نمی‌توان نسبت به موفقیت درمان و ماندگاری دندان اطمینان کافی داشت. 

در مورد بزرگسالان و هم اطفال روش‌های متنوعی برای کاهش ترس وجود دارد که یکی از راه های آن آرامبخشی در دندانپزشکی است . در این بین دندانپزشک نقش بسیار مهمی در کاهش اضطراب بیمار بر عهده دارد.

دندانپزشک با توضیح مراحل درمان برای بیماران وحشت‌زده می‌تواند ترس آن‌ها از لوازم و مراحل درمانی را کاهش دهد. بیمارانی که از دندانپزشکی وحشت دارند می‌توانند پیش از شروع درمان از دندانپزشک بخواهند مراحل درمان و لوازم مورد استفاده را برایشان توضیح دهد . “مسلما بیهوشی کامل و عمیق در دندانپزشکی آخرین قدم است”. 


 “کنترل ترس از دندانپزشکی با استفاده از آرامبخشی در دندانپزشکی“، بسته به نوع و شدت اضطراب از روشهای مختلف تجویز دارویی و انواع داروها میتوان استفاده کرد.


 در این روش با رعایت استانداردهای لازم و استفاده از تجهیزات پیشرفته ، همراه با تجویز دارو میتوان شرایط مناسبی راجهت انجام خدمات دندانپزشکی برای بیمار فراهم نمود.

بد نیست نگاهی داشته باشیم به آماری که در کشورانگلستان در سال ۲۰۰۹ ارائه داده شده که در حدود ۳۶  درصد از مراجعه کنندگان درجات متوسطی از این ترس رو تجربه کرده اند و از این تعداد ۱۲ درصد از افراد آنقدر از دندانپزشکی وحشت دارند که تحت هیچ شرایطی حتی  درشرایط بروز دردهای دندانی بسیار شدید هم حاضر نیستند به دندان‌پزشک مراجعه کنند. 

در نتیجه می‌توان اینطور نتیجه گرفت که با استفاده از آرامبخشی (sedation) دارویی بسیاری از بیماران و مراجعه کنندگان بدون نیاز به بیهوشی عمومی و بستری شدن در بیمارستان براحتی قادر خواهند بود که از خدمات درمانی دندانپزشکی براحتی استفاده کنند.

دیدن فیلم ایمپلنت بدون درد به شما توصیه میشود .روی این لینک فیلم ایمپلنت بدون درد کلیک کنید .

نمونه درمان های دکتر عزیز گشاده رو 

 

implante bedone dard2

implante bedone dard3

مرکز تخصصی ایمپلنت دندان دکتر عزیز گشاده رو در تهران:

مرکز فوق تخصصی ایمپلنت دندان دکتر عزیز گشاده رو با همکاری متخصص بیهوشی بسیار متبحر با ۱۵ سال سابقه کاری و تجهیزات پیشرفته قادر به درمانهای وسیع ایمپلنت تحت آرامبخشی و سدیشن میباشد.

در مرکز ما درمانهای فوق تخصصی ایمپلنت دندان مثل ایمپلنت فوری ، بازسازی های سه بعدی استخوان فک ، ایمپلنت دیجیتالی، ایمپلنت فوری یکروزه ، سینوس لیفت با استفاده از بهترین برندهای ایمپلنت دنیا ، و مواد درجه یک پودر استخوان انجام میشود.

دکتر عزیز گشاده رو ، متخصص ایمپلنت و پروتزهای دندانی در شمال تهران هستند و استاد دانشگاه شهید بهشتی( بهترین دانشکده دندانپزشکی ایران) میباشد.دکتر عزیز گشاده رو رتبه اول بورد تخصصی کشور هم در بخش عملی و هم بخش کتبی میباشد.

در مرکز تخصصی ایمپلنت دکتر عزیز گشاده رو بهترین برندهای ایمپلنت دنیا در سریعترین زمان ، بدون درد و بدون خونریزی انجام میشود.

‏با توجه به رزومه و سابقه کاری و علمی دکتر عزیز گشاده رو که سابقه بیش از 2۰۰۰۰ درمان موفق ایمپلنت را دارند، به جرات میتوان ایشان را بهترین متخصص ایمپلنت تهران نامید.

مقالات و دانستنیها

تماس با شما – مشاوره رایگان

تیم تخصصی دکتر گشاده رو با شما تماس خواهد گرفت.

نمونه کارها