ایمپلنت دندان یا کاشت دندان طبیعی با پایه ایمپلنت

ایمپلنت دندان یا کاشت دندان طبیعی با پایه ایمپلنت

بهترین متخصص ایمپلنت

ایمپلنت دندان یا کاشت دندان طبیعی با پایه ایمپلنت

ایمپلنت دندان روشی درمانی است که برای جایگزینی دندان های از دست رفته و پشتیبانی از پروتز ها استفاده می شود. در این روش، دندانی مصنوعی که کاملاً شبیه به دندان طبیعی است با پیچ در استخوان فک قرار می گیرد. بنابراین، عملکرد جویدن را بازیابی کرده و لبخند زیبایی را به فرد هدیه می دهد. کاشت دندان طبیعی بر پایه ایمپلنت مزایای بسیار زیادی نسبت به روش های دیگر کاشت مانند دندان مصنوعی یا پل ثابت بریج دارد. ایمپلنت دندان روشی بسیار مقاوم، با طول عمر بالا، ظاهر بسیار طبیعی، زیبا و بی مانند می باشد .

روش انجام ایمپلنت دندان

مشاوره اولیه

اولین قدم برای کاشت ایمپلنت دندان، مشاوره با یک دندانپزشک ماهر است. در این جلسه سوالاتی که در مورد ایمپلنت، نحوه انجام آن و … دارید پاسخ داده می شوند.

طرح درمان و ارزیابی بالینی

پس از انجام مشاوره اولیه، ارزیابی بالینی انجام می شود تا مشخص شود که آیا برای ایمپلنت مناسب هستید یا خیر. در طول ارزیابی، دندانپزشک از دهان شما عکس اشعه ایکس می گیرد و مدلی از دندان های موجود ایجاد می کند که به آنها کمک می کند تا بررسی کنند که آیا شما برای ایمپلنت مناسب هستید و ایمپلنت دقیقاً در کجا باید قرار داده شود. با انجام یک اسکن CBCT مشخص خواهد شد که دقیقاً چقدر استخوان در محل انجام ایمپلنت دارید. ممکن است در برخی موارد انجام پیوند استخوان یا لیفت سینوس لازم باشد تا فضای کافی برای نصب ایمپلنت ها قبل از انجام درمان ایجاد شود.

بیشتر بخوانید در مورد:  بهترین متخصص ایمپلنت کیست؟

قرار دادن ایمپلنت

کاشت دندان در مطب انجام می شود. این یک روش ساده است که معمولاً تحت بی حسی موضعی انجام می شود، بنابراین نسبتاً بدون درد است. اما اگر احساس عصبی بودن دارید، دندانپزشک ممکن است بتواند برای آرام کردن ذهن آرامبخش تجویز کند. بعد از بی حسی دندانپزشک لثه را بریده و سوراخ کوچکی در استخوان فک ایجاد می کند. سپس خود ایمپلنت در این سوراخ قرار می گیرد. لثه معمولاً با بخیه بسته می شود، اگرچه همه به آن نیاز ندارند. معمولاً استخوان و لثه‌ ها قبل از اتصال اباتمنت به مدتی برای بهبودی نیاز دارند. بنابراین، ممکن است در حین بهبود ایمپلنت شکاف قابل مشاهده ای در محل ایمپلنت وجود داشته باشد.

قرار دادن دندان های جایگزین

زمانی که ایمپلنت را گذاشتید، طبیعی است که بین سه تا شش ماه صبر کنید تا ایمپلنت به طور کامل با استخوان فک ادغام شود. پس از بهبودی، می توان دندان یا دندان های جایگزین دائمی را نصب کرد. اباتمنت (یک پایه کوچک متصل به بالای ایمپلنت است که به نوبه خود از دندان مصنوعی حمایت می کند) و روکش هایی که به صورت سفارشی و متناسب با اندازه، شکل و رنگ دندان هایی که در حال جایگزینی هستند ساخته می شوند.

نمونه درمان های ایمپلنت دندان یا کاشت دندان طبیعی دکتر عزیز گشاده رو

kasht dandane tabiei

kasht dandane tabiei2

kasht dandane tabiei3

 

دکتر عزیز گشاده رو

دکتر عزیز گشاده رو ‎متخصص پروتزهای دندانی، ایمپلنت و زیبایی، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی،رتبه اول بورد تخصصی کشور ِ تا کنون بیش از 20.000 کیس موفق ایمپلنت برای هموطنان ایرانی و خارجی انجام داده اند. دکتر عزیز گشاده رو تا کنون دهها کارگاه آموزشی لمینت و روکش های زیبایی دندان در سراسر کشور برای دندانپزشکان گرامی برگزار کرده است.

بیشتر بخوانید در مورد:  جدیدترین تکنولوژی ها در ایمپلنت دندان: جراحی با هدایت تصویربرداری 

با توجه به شرایط منحصر بفرد فک و دندان هر شخص بهتر است از تیم تخصصی دکتر عزیز گشاده رو بهترین راهکار و مشاوره زیبایی را دریافت کنید 09120411399

 

مقالات و دانستنیها

تماس با شما – مشاوره رایگان

تیم تخصصی دکتر گشاده رو با شما تماس خواهد گرفت.

نمونه کارها