لمینت و روکش ایمکس(E-max) چیست و چه مزایایی دارد؟

لمینت و روکش ایمکس(E-max) چیست و چه مزایایی دارد؟

لمینت و روکش ایمکس(E-max)چیست ؟ مزایای و معایب روکش و لمینت های سرامیکی ایمکس ، E-max بهترین روکش کامپوزیت ونیر دندان با ماندگاری و درخشش بالا ، چگونه لبخند جذاب و زیبا بشما می بخشد؟

لمینت و روکش ایمکس(E-max)

    لمینت و روکش ایمکس(E-max)   برای افرادی که نگران ظاهر و کیفیت دندان های خود هستند، چند گزینه برای بهبود ظاهر کلی لبخند شان وجود دارد. یکی از این گزینه ها استفاده از ونیرها و روکش های ایمکس است. E-max که نوع متفاوتی از سرامیک است، نقش اصلی را در کاربرد های اصلاح لبخند در دندانپزشکی زیبایی امروزی ایفا می کند. پرسلن های E-max قابلیت عبور نور بسیار بالایی دارند و می توانند تمام جزئیات رنگ سفید را منتقل کنند.

به خصوص هنگامی که فک بالا و پایین با هم ساخته می شوند، این پرسلن ها که می توانند لبخند و چهره بیمار را از سر تا پا تغییر دهند، اغلب توسط بیماران ترجیح داده می شوند.

لمینت و روکش ایمکس(E-max) دارای چه ترکیبی است؟

لمینت و روکش E-max از سرامیک لیتیوم دی سیلیکات شیشه ای ساخته شده اند که به دلیل زیبایی و استحکام فوق العاده اش حتی در صورت ایجاد برش‌های بسیار نازک نیز زیبا به نظر می رسند.   emax-laminate-advantages

 

فیلم  لمینت و روکش ایمکس(E-max) از نمونه درمانهای “دکتر عزیز گشاده رو”

 

مراحل نصب لمینت و روکش ایمکس(E-max) به چه صورت است؟

  روکش ایمکس(E-max) بیمار به دندانپزشک زیبایی مراجعه می کند ( دکتر عزیز گشاده رو مدرس دوره های متعدد لامینت سرامیکی به دندانپزشکان در سراسر ایران) LINK ، تا بداند ساختار دندان برای نصب روکش یا ونیر مناسب است یا نه. در صورت عدم وجود مشکل، بی حسی موضعی به بیمار داده می شود و مراحل آماده سازی روی دندان انجام می شود. سپس اندازه گیری ها (با اسکنر یا قالب گیری) انجام شده و روکش موقت داده می شود.

با استفاده از قالب یا اندازه گیری انجام شده، طرحی از ونیر یا روکش آماده می شود. پس از آن این طرح مستقیماً به ماشین هایی به نام CAD/CAM منتقل می شود و لمینت و روکش بصورت سه بعدی برش داده شده و آماده می شود. بعد از آن مستقیماً برای پخت در دمای مناسب به کوره فرستاده می شود. در طول مدت زمانی که در کوره سپری می شود، شیشه – سرامیک ها دارای قابلیت عبور نور و رنگ مناسب می شوند و با فرآیند پولیش پس از آن، درخشندگی آن ها به دست می آید.

سپس در جلسه ای روکش یا ونیر آماده شده بر روی دندان قرار گرفته و از نظر تماس ها، سازگاری آناتومیکی، بیولوژیکی و یکپارچگی عملکردی بررسی می شود و در صورت نبود مشکل بطور دائمی با چسب مخصوصی که با نور فعال می شود بر روی دندان چسبانده می شود.

مزایای ایمکس( E-max )نسبت به روکش و ونیرهای دیگر

اگر به دنبال ونیر و روکش های دندانی هستید، احتمالاً این سوال برای شما پیش آمده است که آن ها از چه ماده ای ساخته شده اند. در این میان سرامیک دی سیلیکات لیتیوم ویژگی های منحصر به فردی دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهد شد. با استفاده از این ترکیب می توان ونیر و روکش های سبک تر و نازک تری را نسبت به پرسلن های معمولی ساخت. این بدان معنی است که استفاده از این ونیر و روکش ها راحت تر بوده و مقدار کمتری از دندان طبیعی بیمار برداشته می شود.

همپنین پرسلن های ساخته شده با این ماده بطور قابل ملاحظه ای با دوام هستند و با مراقبت مناسب 20 سال یا بیشتر دوام می آورند. بزرگترین مزیت آن ظاهر تا حدودی شفاف آن است. سایر پرسلن ها مات هستند که در مقایسه با دندان طبیعی بیمار به نوعی متفاوت و کسل کننده به نظر می رسند. کیفیت نیمه شفاف ونیر و روکش های ایمکس مطابقت بیشتری با دندان های طبیعی دارند و به شما این امکان را می دهند که با لبخندی طبیعی با جهان روبرو شوید.

دکتر عزیز گشاده رو

متخصص پروتزهای دندانی و ایمپلنت و زیبایی، هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی،رتبه اول بورد تخصصی کشور با انجام صد ها کیس موفق ایمپلنت فوری برای هموطنان ایرانی و خارجی می باشد.

  در این مقاله تلاش کردیم راهکار های جدید دندانپزشکی زیبایی و دستیابی به لبخند زیبا و درخشان و همچنین فیلم روکش ایمکس از نمونه درمانهای “دکتر عزیز گشاده رو” را بررسی کرده و شما بهترین و مناسب ترین روکش زیبایی دندان با توجه به شرایطتان انتخاب کنید. البته با توجه به شرایط منحصر بفرد فک و دندان هر شخص بهتر است از تیم تخصصی دکتر عزیز گشاده رو بهترین راهکار و مشاوره زیبایی را دریافت کنید 09120411399   منابع : جدیدترین مقالات دندانپزشکی معتبر بین المللی

 

دکتر عزیز گشاده رو
‎متخصص پروتزهای دندانی، ایمپلنت و زیبایی، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی،رتبه اول بورد تخصصی
کشور ِ تا کنون بیش از 20.000 کیس موفق ایمپلنت برای هموطنان ایرانی و خارجی انجام داده اند.
دکتر عزیز گشاده رو تا کنون دهها کارگاه آموزشی لمینت و روکش های زیبایی دندان در سراسر کشور برای دندانپزشکان گرامی برگزار کرده است.

این پست را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با شما – مشاوره رایگان

تیم تخصصی دکتر گشاده رو با شما تماس خواهد گرفت.

نمونه کارها