مزیت های ایمپلنت دیجیتال

مزیت های ایمپلنت دیجیتال

مزیت های ایمپلنت دیجیتال

کاشت ایمپلنت 

در مرکز تخصصی ایمپلنت دکتر عزیز گشاده رو درمانهای فوق تخصصی ایمپلنت دندان مثل ایمپلنت دیجیتالی ،کاشت ایمپلنت فوری یکروزه با استفاده از بهترین برندهای ایمپلنت دنیا و جدیدترین تکنولوژی ها انجام می شود.

دندانهای از دست رفته نه تنها می توانند اعتماد به نفس شما را پایین بیاورند بلکه بر سلامت دهان و دندان شما نیز تأثیر می گذارند. افراد زیادی هستند که از ما درمورد جراحی ایمپلنت دیجیتال پرس و جو می کنند.

در سال های اخیر و در طی نظرسنجی های مختلفی که در مورد تکنیک های کاشت دندان صورت گرفته است دندانپزشکان به این نتیجه رسیده اند که ایمپلنت دیجیتال نسبت به روش سنتی کاشت دندان رضایت دو برابری بیماران را در پی داشته است. برای اینکه بدانید عمل جراحی ایمپلنت دیجیتال برای شما مناسب است ، توصیه می کنیم مطالب زیر را بخوانید.


ایمپلنت دیجیتال چیست؟

جراحی ایمپلنت در سال های اخیر پیشرفت زیادی داشته و تکنولوژی های جدیدی بدین منظورمورد استفاده قرار گرفته‌ است تا خدمات دندانپزشکی برای بیماران روز به روز بهتر شود.

 

یکی از مهم‌ترین پیشرفت‌ها در این صنعت، ایمپلنت دیجیتال است که در آن از دستگاه‌های پیشرفته دیجیتالی برای مراحل مختلف کاشت ایمپلنت دندان استفاده می شود.

در جراحی ایمپلنت دیجیتال از یک شبیه ساز سه بعدی کامپیوتری برای بررسی وضعیت اتصالات استخوان ها و استقرار رشته های عصبی استفاده می شود. با این اطلاعات دندانپزشک متخصص قادر خواهد بود تا یک جراحی با حداقل برش و آسیب را به انجام برساند. از آنجایی که ایمپلنت دیجیتال بر روی ایجاد کمترین برش تمرکز دارد، در مقایسه با جراحی های سنتی درد به میزان قابل توجهی‌کمتر است.

یکی از بزرگترین دستاوردهای ایمپلنت دیجیتال این است که طراحی برای هر شخص بصورت منحصربفرد انجام شده و به همین جهت نتیجه برای کیس های پیچیده و دشوار بسیار شبیه به دندان های طبیعی او خواهد شد.

در جلسه ی اول ِسیستم دیجیتالی ِکاشت دندان ، اطلاعات لازم از طریق اسکنرِ داخل دهانی و عکس رادیوگرافی سه بعدی(CBCT)دریافت می شود  ، وضعیت بافت نرم لثه و بافت سخت (فک) و بهداشت کلی دهانی بیمار بررسی میشود و پس از چند روز در جلسه ی دوم ، گاید جراحی (شابلون راهنمای جراحی) که توسط پرینتر سه بعدی ساخته شده به همراه اباتمنت اختصاصی و روکش موقت به دندانپزشک متخصص ارسال میشود.

بیشتر بخوانید در مورد:  رازهای موفقیت ایمپلنت دندان

در هنگام جراحی، گاید (شابلون راهنمای جراحی) روی دندان های بیمار تعبیه شده تا از آسیب نرساندن به عصبها و دندان های اطراف اطمینان حاصل شود، این گاید دندانپزشک را قادر می سازد تا  یک برش دقیق و کوچک را برای کاشت ایمپلنت ایجاد کند.

ایمپلنت های دیجیتال پیشرفت زیادی کرده اند و به احتمال زیاد با همین روند تکاملی پیش خواهند رفت ولی تا زمانی که تکنولوژی های جدید کشف و اختراع شود ، ایمپلنت دیجیتال به اندازه ی کافی برای انجام یک جراحی به شیوه‌ای بدون درد کارآمد است و با آسودگی بیشتر و همچنین بهبود کیفیت لبخند و عملکرد بهتر دهان همراه خواهد بود.

کاشت ایمپلنت دیجیتال نسبت به روش سنتی چندین مزیت مهم دارد که در ادامه به بررسی اجمالی آن خواهیم پرداخت.

مزیت های ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دیجیتال

نیازی به استفاده از خمیر قالب گیری نیست:  در ایمپلنت دیجیتال پس از این که از دهان قالب گیری شد، قالب آماده شده به کامپیوتر داده می‌شود تا در آن متغیرهای مختلف وضعیت دندان ها اندازه گیری و مدل سازی شود.

همچنین ممکن است به جای قالب گیری، از اسکن دیجیتالی استفاده شود تا بیمار مجبور نباشد وجود خمیر قالب گیری در دهان را تا چندین دقیقه تحمل کند. در دهان گذاشتن خمیر قالب گیری برای برخی افراد آزار دهنده است و باعث عق زدن و احساس ناراحتی آنها می شود. با استفاده از اسکن دیجیتال ، دهان بیمار به سادگی اسکن شده و داده ها مستقیما به کامپیوتر ارسال می شوند.

روشی بسیار دقیق و پیشرفته است: ایمپلنت دیجیتال روشی با استاندارد دقیق ، ظرافت بسیار بالا، ظاهر طبیعی، حس و عملکرد بهتر دندان با زمان مورد نیازکمتر است.

در زمان کوتاهی انجام می شود: برای رسیدن به یک ایده کلی میتوان گفت که روش سنتی ایمپلنت می تواند تا 100 دقیقه به طول انجامد در حالی که روش دیجیتال تا حدود سی دقیقه زمان لازم دارد و این به معنی راحتی بیشتر بیمار، دوره ی بهبودی و نقاهت کوتاه تر و هزینه ی کمتر در دراز مدت است.

برای توضیح بیشتر می توان گفت که در روش ایمپلنت سنتی ، کاشت دو ایمپلنت می تواند تا 130 دقیقه یا بیشتر به طول انجامد در حالی که استفاده از کامپیوتر در روش ایمپلنت دیجیتال این امکان را ایجاد می کند تا تمام جزئیات کار ازپیش طراحی شوند و بدین وسیله جراحی بهینه شده و کاشت دو دندان تنها به ۱۵ دقیقه برسد.

بیشتر بخوانید در مورد:  نکات مهم پس از عمل جراحی کاشت ایمپلنت دندان

با استفاده از ایمپلنت دیجیتال در دندانپزشکی ، بیمار در همان روز دندان موقت خود را تحویل می گیرد و طول مدت بی دندانی بیمار به حداقل می رسد و به طور کلی استقرار مجدد دندان ها سریعتر انجام می شود (به طور متوسط ​​5 تا 7 روز  در مقایسه با 123 روز در روش سنتی).
 
ایمپلنت دیجیتال روشی راحت و مطمئن است: در روش ایمپلنت دیجیتال نیازی به بخیه و برش نیست و جراحی با درد کمتر و آسودگی بیشتر انجام می شود. استفاده از کامپیوتر  در این شیوه باعث ایجاد کمترین اختلال برای لثه و فک می شود. اگرچه درد متناسب با هر شخص متغیر است ، اما افراد ناراحتی کمتری از این نوع روش کاشت دندان نسبت به روش انجام شده با استفاده از تکنیک های سنتی تجربه می کنند.

 
لزوم مراجعه ی بیمار به دندانپزشک با این روش کمتر است:  با یک روش سنتی کاشت دندان ، شما باید تقریباً در هر مرحله از طرح ریزی در مطب باشید. این ممکن است به معنای حداقل هفت بار مراجعه به دندانپزشک برای تنها یک دندان باشد اما با روش ایمپلنت دیجیتال می توان طرح ریزی را بدون حضور بیمار و با استفاده از مدل دیجیتالی انجام داد این بدان معناست که با تنها سه بار مراجعه به مطب کاشت دندان شما انجام می شود.

 
در ایمپلنت دیجیتال زمان ریکاوری کوتاه تر است و نیازی به مراعات خاصی نیست: 
از آنجا که عمل با حداقل برش و بدون بخیه انجام می شود ، زمان ریکاوری بعد از کاشت به مراتب کوتاه تر است.

 
ایمپلنت دیجیتال روشی بسیار حرفه ای برای جفت شدن عالی دندان هاست: در روش سنتی ، ابتدا ایمپلنت ها کاشت می شوند و سپس استقرار پروتزها باید بگونه ای طرح ریزی شود تا به درستی در محل قرار بگیرد. در روش سنتی گاهی اوقات دیده میشود که جایگذاری مطلوب ایمپلنت متناسب برای پروتز دندان نیست.

بیشتر بخوانید در مورد:  درمان فول ایمپلنت فک بالا _ رضایت مشتری

اما با روش ایمپلنت دیجیتال می توان کل مراحل کاشت را همزمان انجام داد. با تصمیم گیری در مورد بهترین محل قرارگیری ِریشه و بهترین شکل برای تاج ، پل یا دندان،  می توان هر دو مرحله را به صورت همزمان و بهینه انجام داد و به این صورت هیچ وقت تاج دندان قربانی و دچار نقص نمی شود.

مزیت های ایمپلنت دیجیتال 2

 
 ظاهر طبیعی ، دقت و یک عمر ماندگاری: متوسط ​​انحراف در کاشت ایمپلنت به روش دیجیتال فقط 9/0 درجه است. با سایر روش های سنتی ، میانگین انحراف ایمپلنت 5/2 درجه یا حتی9/4 درجه است. دقت بیشتر با این سیستم بدان معنی است که ایمپلنت ها و استقرار دندانها کاملاً متناسب با هم انجام میشوند و ظاهری کاملا طبیعی با ثبات و ماندگاری طولانی مدت حاصل خواهد شد.

 
وقتی به بیماران گفته می شود که به جراحی ایمپلنت احتیاج دارند و گزینه های انتخاب برای آنها توضیح داده می شود،  اکثر آنها به دلیل هزینه ی کمتر مایل به انتخاب روش جراحی سنتی هستند. با این وجود جراحی ایمپلنت دیجیتال چیزی فرا تر از یک روش گران  و یک شیوه ی مدرن ترمیم دندان است.

ایمپلنت دیجیتال ، دقیق ترین و کم خطرترین روش ایمپنت حال حاضر دنیا است که نیاز به دانش و تجربه ی بالای دندانپزشک متخصص ایمپلنت دارد.

دکتر عزیز گشاده رو
دکتر عزیز گشاده رو متخصص ایمپلنت دندان و دندانپزشک زیبایی

مرکز تخصصی ایمپلنت دکتر عزیز گشاده رو

در مرکز ما درمانهای فوق تخصصی ایمپلنت دندان مثل ایمپلنت فوری، بازسازی های سه بعدی استخوان فک، ایمپلنت دیجیتالی، ایمپلنت فوری یکروزه ، سینوس لیفت با استفاده از بهترین برندهای ایمپلنت دنیا، و مواد درجه یک پودر استخوان انجام می شود.

دکتر عزیز گشاده رو، متخصص ایمپلنت و پروتزهای دندانی هستند و استاد دانشگاه شهید بهشتی( بهترین دانشکده دندانپزشکی ایران) می باشد. دکتر عزیز گشاده رو رتبه اول بورد تخصصی کشور هم در بخش عملی و هم بخش کتبی می باشد.

در مرکز تخصصی ایمپلنت دکتر عزیز گشاده رو، بهترین برندهای ایمپلنت دنیا در سریعترین زمان، بدون درد و بدون خونریزی انجام می شود. با توجه به رزومه و سابقه کاری و علمی دکتر عزیز گشاده رو که سابقه بیش از ۱۰۰۰۰ درمان موفق ایمپلنت را دارند، به جرات می توان ایشان را بهترین متخصص ایمپلنت تهران نامید.

مقالات و دانستنیها

رضایت بیمار از درمان ایمپلنت

معجزه ایمپلنت _ رضایت بیمار از درمان دکتر عزیز گشاده رو در مرکز ما درمانهای فوق تخصصی ایمپلنت دندان مثل ایمپلنت فوری ، بازسازی های سه بعدی استخوان فک

ادامه مطلب »
تماس با شما – مشاوره رایگان

تیم تخصصی دکتر گشاده رو با شما تماس خواهد گرفت.

نمونه کارها